Szpachla Glas Lekka E-220

 

Szpachla Glas Lekka E-220
   
  Pojemność: 1 litr - kod E-220.01
 
Charakterystyka
Super lekka szpachla z włóknem szklanym. Charakteryzuje się kremową konsystencją, która pozwala na łatwe modelowania w warstwach 2 - 4 mm i szlifowanie wysokimi granulacjami materiałów ściernych. Możliwość stosowania wyższych granulacji materiałów ściernych (szlif zgrubny P120 - P150) oraz dostosowana twardość szpachli do powłok lakierowych eliminuje tworzenie się przejść pomiędzy szpachlą a naprawianą powierzchnią. Dzięki temu szpachlę Glas & Ultra Light E220 możemy stosować również bezpośrednio pod podkład wypełniający. Szpachla ta przeznaczona jest w szczególności do napraw dużych, bardzo zniszczonych powierzchni.
Zastosowanie
Do wypełniania nierówności na powierzchniach stalowych, aluminiowych, ocynkowanych i poliestrowo-szklanych. Przeznaczona do obróbki ręcznej i maszynowej materiałami ściernymi na sucho, nie zakleja papieru ściernego podczas szlifu. Daje się łatwo modelować również na powierzchniach o skomplikowanych kształtach nawet przy nakładaniu grubszych warstw. Posiada bardzo dobrą przyczepność do podłoża, służy między innymi do wzmacniania powierzchni osłabionej po naprawie blacharskiej, zwiększając wytrzymałość mechaniczną naprawianego elementu.
Sposób użycia
Naprawiane podłoże musi być czyste, suche, odtłuszczone i zmatowane. Masę szpachlową dokładnie wymieszać z utwardzaczem BPO w ilości 2-3% wagowo, następnie nakładać na podłoże przez ok. 5 min. w 20oC - wyższa temperatura skraca czas życia produktu i przyśpiesza proces utwardzania.

UWAGA: Przedawkowanie utwardzacza może powodować przebarwienie lakieru nawierzchniowego. Nie zaleca się stosowania produktu w temperaturze poniżej 15oC.
 
Dane techniczne kolor: kanarkowy  
Termin ważności: 12 miesięcy Gęstość
1,1 -1,2 g/cm3
Zawartość LZO
< 250 g/l
 
 
E220 100 g
Pasta BPO 2-3 g
3 - 5 min.
16 - 30 min.
P120 - P320
P120 - P320
 
   
Karty charakterystyki
Dostępne w Strefie Klienta (dla zarejestrowanych klientów ASR)
 
 
zobacz zdjęcia produktu